BEZPŁATNA DOSTAWA do paczkomatu od 50 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obraz malowany na koszulce kolarskiej? Poznaj wyjątkową kolekcję!

2024-04-10
Obraz malowany na koszulce kolarskiej? Poznaj wyjątkową kolekcję!

Odkryj limitowaną kolekcję, zaprojektowaną przez parę niezrównanych artystów, których talent i kreatywność przeniknęły na tkaniny. Mgr Mors i Karo stworzyli oryginalny obraz pobudzający zmysły - a to wszystko na koszulce kolarskiej! Zobacz proces powstawania tej wyjątkowej serii i poznaj produkty, dzięki którym stworzysz niepowtarzalną rowerową stylówkę!

Wizja, która stała się faktem, czyli o pomyśle namalowania obrazu na koszulce kolarskiej.

Misją marki Raso jest tworzenie odzieży kolarskiej dla prawdziwych pasjonatów dwóch kółek, którzy poprzez rowerową stylówkę chcą również na rowerze wyrażać swój oryginalny charakter. Projektując nowe produkty, staramy się aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dlatego też w naszej ofercie posiadamy klasyczne i minimalistyczne kolekcje, które przeplatają się z barwnymi, unikatowymi wzorami.

Chcieliśmy stworzyć limitowaną linię odzieży na rower, przyciągającą wzrok i wyrażającą prawdziwą pasję do kolarstwa. Gdy zrodził się pomysł, by wyjść poza granice i zaprosić sztukę do świata sportu, wiedzieliśmy, że tylko jeden duet sprosta naszym oczekiwaniom. Zaprosiliśmy lokalnych artystów - Mariusza i Karolinę do współpracy nad tym niepowtarzalnym dziełem, łączącym dwa całkowicie różne światy: sztuki i kolarstwa.

W świecie artystów. Zaglądamy za kulisy twórczości Mgr Mors i Karo.

Poznajcie niezwykłą parę artystów, którzy poprzez swoją pasję i twórczość przenoszą odbiorców w wyjątkowy świat sztuki, nie tylko tej ukrytej w galeriach i ramach obrazów.

Mariusz Brodowski, znany jako Mgr Mors, to artysta malarz i twórca murali. Zaczynał od tworzenia graffiti, które wciąż jest jego główną inspiracją. W malarstwie wykorzystuje różnorodne techniki i dostępne multimedia. To także działacz społeczny i edukator - prowadzi warsztaty i szkolenia.

Karolina Brodowska, znana jako Karo, to również autorka murali i graficzka. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem i street artem. Tworzy proste formy wykorzystując do tego głównie czerń i biel.

Od 2023 r. para artystów prowadzi autorską Galerię Sztuki w Nowym Sączu.

Od pomysłu do realizacji. Pasja wyrażona na płótnie.

Proces powstawania tej limitowanej kolekcji odzieży rowerowej zaczął się w pracowni malarskiej od stworzenia obrazu, który później został przeniesiony na koszulkę kolarską.

Mgr Mors rozpoczynając kreację dzieła, już na samym początku wykraczał poza klasyczne malowanie pędzlami. Artysta używał różnorodnych narzędzi, które umożliwiły mu precyzyjnie przelać wizję na płótno. Autor sięgnął nawet po techniki graffiti, które wzbogaciły całość dodatkową energią i głębią kolorów.

To właśnie kolorystyka odgrywa znaczącą rolę w odbiorze dzieła. Mgr Mors postawił na eksplozję barw, która aż emanuje radością, dynamizmem i pozytywną energią. Intensywne i jaskrawe odcienie zieleni, żółci i pomarańczy zostały zestawione z nieco chłodniejszymi kolorami - niebieskim i ciemnym zielonym, które z kolei zachęcają do spokoju i refleksji. To wszystko, tworząc niebanalną kompozycję kolorystyczną sprawia, że obraz jest pełen życia i wielowymiarowym wyrazem artystycznego przesłania.

W dalszej części poznajemy kreatywne spojrzenie artystki Karo na całość, która dopełnia dzieło poprzez wyjątkowy rysunek. Jej twórczość to postacie, które mają przenieść odbiorcę w świat bajkowych stworzeń, nazywanych przez samą artystkę “Cudakami”.

Stworzenie obrazu przez parę artystów było procesem niezwykle złożonym, jednak efekt końcowy okazał się wykraczać poza nasze wyobrażenia i oczekiwania. Mgr Mors i Karo uchwycili pasję, dynamizm i energię, które charakteryzują niezwykły świat kolarstwa.

Sztuka, która przenika na tkaniny.

Nadeszła pora na produkcję, która rozpoczęła się od starannego przeniesienia obrazu na tkaniny, z których później powstały finalne produkty.

Proces ten wymagał nie tylko precyzji, ale również wyczucia artystycznego, dlatego okazał się dla naszego zespołu wyzwaniem. Staraliśmy się, aby idealnie dobrać kolory tak, by niemal scalały się z oryginalnym obrazem.

Mamy świadomość, że tylko przez całkowite zaangażowanie i dopracowanie produktu w każdym detalu, jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających entuzjastów kolarstwa.

Sztuka i odzież kolarska - połączenie doskonałe?

Raso oznacza zdecydowanie więcej, niż odzież kolarską. To połączenie pasji i idei, którymi poprzez nasze produkty dzielimy się z innymi miłośnikami dwóch kółek i… sztuki.

Współpraca z lokalnymi artystami okazała się nie tylko stworzeniem niepowtarzalnej kolekcji, ale także pozwoliła zbudować most między tymi dwoma różnymi światami - sztuki i sportu.

Zachęcamy Cię do odkrycia kolekcji Mgr Mors & Karo. To nie tylko odzwierciedlenie pasji artystów i naszego zespołu, ale także wyraz Twojego oryginalnego stylu. Stwórz unikatowy zestaw wybierając koszulkę, skarpety i czapkę w tym samym wzorze i przyciągaj wzrok innych kolarzy!

pixel